A Trixie 2429-es típusú szőrbontó gereblye elengedhetetlen eszköz a vedlési időszakban. A sűrűn elhelyezett, lekerekített végű fém fogak mélyen behatolnak a bundába, hogy kíméletesen, de határozottan távolítsák el az elhalt aljszőrzetet és a kilazult szálakat, anélkül, hogy megsértenék az egészséges fedőszőrzetet vagy felsértenék a kutya érzékeny bőrét.
A 8 cm széles fej ideális közepes és nagyobb testű kutyák ápolásához, ahol a hagyományos fésűk már nem hatékonyak. A rövid fogazat különösen alkalmassá teszi a rövid és középhosszú szőrzet (például német juhászkutya, labrador vagy retriever típusok) karbantartására. A csúszásmentes gumi markolat ergonomikus kialakítása garantálja a biztos fogást, így a munka gyorsabb és kényelmesebb lesz mind a gazdi, mind az állat számára.
Termék jellemzők:
- Erős, rozsdamentes acél fogak
- Lekerekített fogvégek a bőr védelme érdekében
- Kifejezetten az aljszőrzet ritkítására és tisztítására
- Kényelmes, csúszásmentes gumírozott fogantyú
- Praktikus kialakítás a nehezen kezelhető bundához
Információk:
- Típus: szőrbontó gereblye (Grooming Rake)
- Méret: 2,5 × 8 cm (fogak hossza x fej szélessége)
- Anyaga: fém és gumi/műanyag nyél
- Szín: fekete/szürke
Használati javaslat:
Hosszú, egyenletes mozdulatokkal húzza végig a gereblyét a szőr növekedési irányával megegyezően. Ne nyomja erősen a bőrhöz! Kezdje a nyaknál és haladjon fokozatosan a farok felé. A hatékonyság érdekében a fésülést javasolt hetente egyszer, vedlési időszakban gyakrabban elvégezni.
Termék előnyei:
- Hatékonyan ritkítja a dús aljszőrzetet
- Csökkenti a lakásban elszórt kutyaszőr mennyiségét
- Megakadályozza a mélyebb rétegek elfilcesedését
- Strapabíró kivitel professzionális és otthoni használatra egyaránt
Ajánlott kiegészítő termék(ek):
- Trixie puha kefe (Soft Brush) a fésülés befejezéséhez
- Szőrápoló kesztyű a kilazult szálak végső eltávolításához
- Kutyaápoló törlőkendő a tiszta bundáért
Tipp szakértőktől:
A gereblyézés előtt győződjön meg róla, hogy a szőrzet teljesen száraz, mert a nedves szőr sokkal sérülékenyebb és könnyebben szakad. Ha nagyobb csomóba ütközik, ne rángassa, hanem próbálja apró mozdulatokkal, a szőrszálak végétől indulva meglazítani.